Naprawa ocieplenia poddasza


Czasami tradycyjne metody termoizolacji nie spełniają w 100% swojej funkcji ocieplenia. Nieadekwatne właściwości oraz nieprawidłowości w układaniu materiałów powodują duże ubytki ciepła.

Do najczęstszych spotykanych wad, jakie może mieć izolacja poddasza możemy zaliczyć:

  • brak starannego dopasowania płyt z wełny mineralnej do ocieplanej powierzchni,niewłaściwie zaizolowana murłata,
  • ubytki izolacji w przegrodach, które wynikają ze starzenia się materiału lub jego niedokładnego mocowania,
  • zniszczona izolacja dachu przez bytowanie kuny,
  • zbyt cienka warstwa materiału izolacyjnego w stosunku do wymaganych parametrów przenikalności ciepła.

W każdej wymienionej sytuacji niezwłoczna jest naprawa ocieplenia i usunięcie wad.

Granulki celulozy można wdmuchiwać przez niewielkie otwory. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku już zamieszkałych poddaszy - dzięki temu nie jest konieczny demontaż materiałów, którymi został wykończony skos. Wystarczy wsunąć dyszę od podajnika w niewielki otwór, a granulki dostaną się wszędzie. Metoda ta nie wymaga więc przeprowadzania wielkiego remontu i nie zmusza domowników do wyprowadzenia się z poddasza.

 

Sprawne i profesjonalne wykonanie to gwarancja, że w ciągu jednego dnia poddasze będzie idealnie ocieplone i będzie można cieszyć się przebywaniem w cieple od razu. Nawet, jeśli powierzchnia dachu jest spora, za pomocą celulozowych granulek można szybko ocieplić każdą przestrzeń. Wdmuchiwanie jest też dobrym rozwiązaniem w przypadkach, gdy tradycyjne metody ocieplania dachu są niemożliwe do wykonania.